Ogłoszenia parafialne

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

od 03 grudnia do 11 grudnia 2022 roku.

1) Roraty w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 6.30.

Dzieci przynoszą lampiony i serduszka z dobrym uczynkiem podpisane imieniem i nazwiskiem.

 

2)     W niedzielę, 4 grudnia, gościmy  w naszej parafii delegację młodych osób z naszego dekanatu. Sześćdziesięcioosobowa  grupa wyrusza na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Młodzież organizuje zbiórkę na dofinansowanie wyjazdu.

 

3)     W czwartek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, msze św. w tym dniu o godz. 6.30 i 18.00. Poświęcenie medalików z wizerunkiem NMP dzieciom pierwszokomunijnym na mszy św. o godz. 18.00

 

4)    W drugą niedzielę adwentu dzień modlitwy o pomoc kościołowi na wschodzie.

W niedzielę, 11 grudnia, będzie wystawiona skarbona na stoliku pod chórem aby wesprzeć finansowo kościół na wschodzie.

 

5)    Świece wigilijne (małe – 10 zł) i opłatki można odbierać w zakrystii.

 

6)     Parafialna spowiedź adwentowa z udziałem zaproszonych księży odbędzie się w poniedziałek 19 grudnia od godz. 17.00 do 20.00.

 

7)     W niedzielę, 11 grudnia w godzinach od 9.00 do 13.00, zapraszamy do udziału w świątecznym kiermaszu przygotowanym przez Przedszkole Dzieciątka Jezus w Domu Dziecka Bożego. Będzie można zjeść zupę dyniową, ciasteczka, pierniki napić się korzennej herbaty, nabyć kartki świąteczne, ozdoby, bombki, stroiki – rękodzieło przygotowane  przez dzieci, rodziców i pracowników przedszkola. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup tablicy multimedialnej dla przedszkolaków.

 

8)      Radni, zapraszają do głosowania na wybrane projekty w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Wszystkie informacje zawarte są na ulotce. Zasadniczo głosujemy online, wypełnioną kartę do głosowania można ewentualnie zostawić w naszym przedszkolu.

 

9)     Fundacja Małych Stópek zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce artykułów higienicznych „Paczuszka dla maluszka” dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka, hospicjach perinatalnych w całej Polsce. Szczegóły na plakacie w gablocie, ulotkach pod chórem i choince oraz na stronie internetowej (kliknij TU). Dary zostawiamy przy specjalnie oznaczonej choince blisko ołtarza. Serdeczne Bóg zapłać. Akcję prowadzą rodziny Domowego Kościoła z naszej parafii.

 

10)     Zapraszamy chętne dzieci na próbę scholii w najbliższą sobotę o godz. 17.00.

 

11)     W minionym tygodniu zmarła: Krystyna Boniecka l. 88. Wieczny odpoczynek racz zmarłej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Amen

 

12)      Zapraszamy do zapoznania się z kroniką parafialną w wersji on-line z lat 1984- 2003  oraz od 2003 roku do teraz.

 

ks.    Proboszcz Aleksander Kozakowski 609 304 671

 

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej

ul. Orna 6, 85-356 Bydgoszcz

tel. (0 52) 373-38-39

 

UWAGA- NOWY NUMER PARAFIALNEGO KONTA BANKOWEGO

BANK PKO 66 1020 1462 0000 7602 0402 5920

 

Kontakt w sprawie treści na stronie internetowej:

sylwia@knts.pl