Ogłoszenia parafialne

 

Aktualne OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE będą zamieszczane najpóźniej w poniedziałek (oprócz dni świątecznych)

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 

od 24 września do 01 października 2023 roku.

1) Dziękujemy, za ofiary składane na potrzeby ministrantów w wysokości 3300 zł.

 

2)     Wczoraj, nasi ministranci pojechali do Poznania i uczestniczyli z księdzem Michałem Zawartowskim w meczu Lecha Poznań ze Stalą Mielec.

 

3)     25 września 1893 roku urodził się Michał Kozal Biskup, męczennik obozu w Dachau, patron naszej diecezji. Z okazji 130 rocznicy urodzin patrona diecezji, uroczysta Msza święta, pod przewodnictwem Księdza Biskupa, odprawiona zostanie 26 września o godz. 17:00 w parafii pw. bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika w Bydgoszczy. Homilię wygłosi ks. infułat prof. dr hab. Bogdan Czyżewski z Gniezna.

 

4)     W czwartek, 28 września, katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych w Domu Dziecka Bożego o godz. 17.00

 

5)     W niedzielę rozpoczynamy październik.  Nabożeństwa różańcowe o godz. 17:30. Weźmy do naszych dłoni różaniec – o to prosi nas sama Matka Najświętsza. Przychodźmy na to piękne nabożeństwo do naszej parafialnej świątyni.

 

6)     W piątek, o godz. 18.30, próba chóru parafialnego. Zapraszamy nowe osoby do śpiewania: szczególnie panów, młodzież, emerytów, osoby pracujące.

 

7)     W sobotę na godz. 10:00 zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów oraz tych którzy pragną służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, a także osoby dorosłe, które chcą włączyć się w piękno liturgii czytając Słowo Boże.

 

8)     W dniach 13-14 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę, przygotowująca nas do obchodów XX-lecia diecezji bydgoskiej. Pielgrzymować będziemy pod hasłem: „Bł. Bp Michał Kozal – patron trudnych czasów”.

Z naszego dekanatu Bydgoszcz I wyruszy autokar. Koszt przejazdu 130 zł., zaś noclegu 90 zł. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

 

9)     W ostatnim tygodniu zmarli: śp. Jan Działa l. 64

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

10)

 

Ks. proboszcz Aleksander Kozakowski 609 304 671