II NIEDZIELA ADWENTU

od 03 grudnia do 11 grudnia 2022 roku.

1) Roraty w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 6.30.

Dzieci przynoszą lampiony i serduszka z dobrym uczynkiem podpisane imieniem i nazwiskiem.

2)     W niedzielę, 4 grudnia, gościmy  w naszej parafii delegację młodych osób z naszego dekanatu. Sześćdziesięcioosobowa  grupa wyrusza na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Młodzież organizuje zbiórkę na dofinansowanie wyjazdu.

3)     W czwartek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, msze św. w tym dniu o godz. 6.30 i 18.00. Poświęcenie medalików z wizerunkiem NMP dzieciom pierwszokomunijnym na mszy św. o godz. 18.00

4)    W drugą niedzielę adwentu dzień modlitwy o pomoc kościołowi na wschodzie.

W niedzielę, 11 grudnia, będzie wystawiona skarbona na stoliku pod chórem aby wesprzeć finansowo kościół na wschodzie.

5)    Świece wigilijne (małe – 10 zł) i opłatki można odbierać w zakrystii.

6)     Parafialna spowiedź adwentowa z udziałem zaproszonych księży odbędzie się w poniedziałek 19 grudnia od godz. 17.00 do 20.00.

8)      Radni, zapraszają do głosowania na wybrane projekty w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Wszystkie informacje zawarte są na ulotce. Zasadniczo głosujemy online, wypełnioną kartę do głosowania można ewentualnie zostawić w naszym przedszkolu.

9)     Fundacja Małych Stópek zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce artykułów higienicznych „Paczuszka dla maluszka” dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka, hospicjach perinatalnych w całej Polsce. Szczegóły na plakacie w gablocie, ulotkach pod chórem i choince oraz na stronie internetowej (kliknij TU). Dary zostawiamy przy specjalnie oznaczonej choince blisko ołtarza. Serdeczne Bóg zapłać. Akcję prowadzą rodziny Domowego Kościoła z naszej parafii.

10)     Zapraszamy chętne dzieci na próbę scholii w najbliższą sobotę o godz. 17.00.

11)     W minionym tygodniu zmarła: Krystyna Boniecka l. 88. Wieczny odpoczynek racz zmarłej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Amen

12)      Zapraszamy do zapoznania się z kroniką parafialną w wersji on-line z lat 1984- 2003  oraz od 2003 roku do teraz.

ks.    Proboszcz Aleksander Kozakowski 609 304 671

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej

ul. Orna 6, 85-356 Bydgoszcz

tel. (0 52) 373-38-39