Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia parafialne będą zamieszczane do poniedziałku do godziny 12:00 (oprócz dni świątecznych).

 

 

13.10.2019r.

XXVIII Tydzień zwykły

Pierwsze czytanie:
2 Krl 5, 14-17
 
Psalm responsoryjny:
Ps 98
 
Drugie czytanie:
2 Tm 2, 8-13
 
Werset przed Ewangelią:
1 Tes 5, 18
 
Ewangelia:
Łk 17, 11-19

 

1) W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej  odeszli do Pana † Jadwiga Horszczaruk, oraz † Andrzej Marchlewicz, zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu.

 

2)    W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

  • We wtorek św. Teresę od Jezusa, dziewica i doktor kościoła
  • W środę św. Jadwigi Śląskiej
  • W czwartek św. Ignacego Antiochejskiego, biskup i męczennik
  • W piątek św. Łukasza Ewangelisty patrona lekarzy, pielęgniarek i całej służby zdrowia.
  • W przyszłą niedzielę – Niedziela Misyjna, taca przeznaczona jest na misje- na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

3)     Zbliża się dzień zaduszny w którym pamiętamy szczególnie o naszych zmarłych pielęgnując groby, cmentarze a przede wszystkim przez pamięć w modlitwie ofiarowując Msze św., komunie św., odpusty.

Od 3 listopada będzie różaniec z wymieniankami- są wydrukowane karteczki, którymi można się posłużyć. Wymienianki składamy w zakrystii.

 

4)     30 października będzie zbierany zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Samochód będzie stał przed kościołem, koniec zbiórki o godz. 9:00, następnie jedzie do innych parafii. Zbiórka przeznaczona na cele misyjne.

 

5)     18 października w piątek o godz. 9:00 audycja muzyczna z cyklu: Spotkania z panią Adą, pt. „Małe czerwone jabłuszko”. Zapraszamy wszystkich przedszkolaków.

 

6)     Zbiórka wszystkich ministrantów w sobotę o godz. 10:00- zapraszamy nowych chłopców do grona ministrantów. Lektorzy mają zbiórkę w sobotę o godz. 11:00.

 

7)     Firma Preis z Poznania założyła nowy mechanizm do uruchamiania dzwonów. Zupełnie nowe rozwiązania  elektromagnetyczne. Dźwięk jest czysty, delikatny i zaprogramowany na 20 lat.

 

8)     Jak już zapowiadałem staramy się o przykrycie ławek tapicerką kościelną. Jest chętna firma z Rumi koło Gdyni. Pomierzyli wszystkie ławki i obiecali, że do 1 listopada ławki będą przykryte. Wszystkie ławki z tymi na chórze to 256 metrów.

Kościół jest ogrzewany, a jeszcze będzie miękko do siedzenia, mam nadzieję, że nikt nie opuści niedzielnej Mszy św. i trudno będzie wyjść z Domu Ojca.

 

9)     Nabożeństwo różańcowe codziennie  o godz. 17:30.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

10)     Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o godz. 17:00.

 

11)     W poniedziałek Dzień Edukacji Narodowej- należy się podziękowanie wszystkim nauczycielom i katechetom za ich trud i poświęcenie dla edukacji naszych dzieci i młodzieży. Szczęść Boże.

 

12)     W biurze parafialnym oraz w zakrystii po niedzielnej Mszy św. można zamawiać intencje mszalne.

 

13)     Biuro parafialne czynne w poniedziałek 8:00 – 10:00 i w czwartek 8:00- 10:00 oraz 15:00 – 17:00 (oprócz dni świątecznych).

Dla narzeczonych poniedziałek o 18:30.

 

Obdarowani darami idziemy pobłogosławieni przez Boga. Nie zapominajmy o miłosierdziu Pana i zawsze za wszystko składajmy dziękczynienie. Nie zapominajmy także, że jeżeli będziemy przyzywali Go z wiarą, On wysłucha i przyjdzie z pomocą. Niech Bóg was błogosławi.