Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia parafialne będą zamieszczane w poniedziałki do godziny 10:00 (oprócz dni świątecznych).

 

 

19.05.2019r.

Piąta Niedziela Wielkanocna

Pierwsze czytanie:
Dz 14, 21 – 27
 
Psalm responsoryjny:
Ps 145
 
Drugie czytanie:
Ap 21, 1 – 5
 
Werset przed Ewangelią:
J 13, 34
 
Ewangelia:
J 13, 31-33a. 34-35

 

 

 

1)   Nabożeństwa majowe do Najświętszej Maryi Panny codziennie o godz. 17:30.

W przyszłą niedzielę nabożeństwo majowe dla dzieci i całej parafii wyjątkowo o godz. 16:002)     W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.3)     W przyszłą niedzielę Uroczystość Pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 10:30.

Piętnaścioro dzieci z klasy trzeciej po raz pierwszy będzie uczestniczyć w pełni we Mszy św.

Zbiórka dzieci przed krzyżem o godz. 10:15, stąd procesyjnie będą wprowadzone do Kościoła.

Dziękuję za udział pocztom sztandarowym i chórowi, który uświetnia nasze uroczystości parafialne oraz liturgicznej służbie ołtarza.

Ostatnie próby przed uroczystością w środę, czwartek i piątek o godz. 17:00.

W sobotę dzień spowiedzi św. Dzieci przystąpią do sakramentu pokuty o godz. 16:00. Rodzice, rodzeństwo, chrzestni i zaproszeni goście niech przyjdą do spowiedzi o godz. 17:00.

W przyszłą niedzielę nabożeństwo majowe dla dzieci i całej parafii o godz. 16:00 i wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Przez cały biały tydzień dzieci będą uczestniczyć w Mszy św. w swoich strojach i przyjmą Pana Jezusa w różnych intencjach.

Proszę parafian o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin, aby pięknie przeżyły swoją niezwykłą uroczystość.4)    Przedszkole Dzieciątka Jezus zaprasza dzieci na poranek z folklorem we wtorek 21 maja o godz. 10:30 w Kino teatrze przy ul. Dwernickiego w Bydgoszczy.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Bydgoskiej przedstawi audycję „W Malowanej Skrzyni czyli piękna nasza Polska cała”. Wyjazd autokarami o godz. 9:30.5)     Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu Dzieciątka Jezus w piątek 24 maja o godz. 14:30. Dzieci zapraszają swoich rodziców, przygotowują piękne programy .6)     29 maja przypada w naszej Parafii odpust ku czci naszej patronki św. Urszuli Ledóchowskiej. Sumę odpustową o godz. 18:00 odprawi ks. kanonik Kazimierz Drapała, były proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, część naszej parafii została z niej wyłączona. Ksiądz kanonik obchodzi niezwykły jubileusz: 60-lecie sakramentu kapłaństwa.

Już dziś serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę dziękczynną.

Dziewczynki niech przygotują stroje do sypania kwiatków Panu Jezusowi.7)    Co roku w tym czasie modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Ciągle muszą do nas docierać słowa Chrystusa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało, proście Pana, aby wyprawił robotników na żniwo swoje”.

W sobotę czterech diakonów przyjmie sakrament kapłaństwa w katedrze bydgoskiej. Módlmy się za neoprezbiterów w naszych parafiach. Módlmy się za kapłanów.

 

 

8)     W biurze parafialnym oraz w zakrystii po niedzielnej Mszy św. można zamawiać intencje mszalne.

 

 

9)     Biuro parafialne czynne w poniedziałek 8:00 – 10:00 i w czwartek 8:00- 10:00 oraz 15:00 – 17:00 (oprócz dni świątecznych).

Dla narzeczonych poniedziałek o 18:30.

 

Umocnieni Bożą pomocą i Jego błogosławieństwem idźmy by nieść światu miłość- dar zmartwychwstałego Pana. Niech Bóg was błogosławi.