Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia parafialne będą zamieszczane do poniedziałku do godziny 12:00 (oprócz dni świątecznych).

08.12.2019r.

II Tydzień Adwentu

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Pierwsze czytanie:
Rdz 3, 9-15

Psalm responsoryjny:
Ps 98

Drugie czytanie:
Rz 15, 4-9

Werset przed Ewangelią:

Ewangelia:
Łk 1, 26-38

1)     Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana † Irena Budnik i Janina Sękowska, zmarłe siostry polecajmy miłosierdziu Bożemu.

2)    Spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych w czwartek 12 grudnia o godz. 17:00. Pani będzie brała miarę na stroje do I komunii św.

3)     Roraty- Msza św. o Najświętszej Maryi Oczekującej w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 6:30.

Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych. Dzieci zabierają dobre uczynki i uczestniczą w roratach z lampionami.

4)    W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki i świece Caritasu Wigilijna Pomoc Dzieciom.

5)     W piątek wspomnienie w liturgii św. Łucji dziewicy i męczennicy, w sobotę św. Jana od krzyża- imieniny obchodzi Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej ks. Biskup Jan Tyrawa. Pamiętajmy o pasterzu naszej diecezji w naszych modlitwach. Można też złożyć życzenia w katedrze po Mszy św. o godz. 18:00.

6)     Audycja muzyczna z cykli Spotkania z Panią Adą we wtorek 10 grudnia o godz. 10:15 pt. “Mikołajkowy koncert…” .

Przedszkole Dzieciątka Jezus zaprasza wszystkie dzieci przedszkolne.

7)     W sobotę o godz. 10:00 zbiórka ministrantów a lektorów o godz. 11:00.

8)    W każdą niedzielę o godz. 7:00 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania i uczczeniu Maryi w Niepokalanym Poczęciu.

Nabożeństwo do Maryi Nieustającej Pomocy w środy o godz. 17:45, przed wieczorną Mszą św..

9)     W biurze parafialnym oraz w zakrystii po niedzielnej Mszy św. można zamawiać intencje mszalne.

10)     Biuro parafialne czynne w poniedziałek 8:00 – 10:00 i w czwartek 8:00- 10:00 oraz 15:00 – 17:00 (oprócz dni świątecznych).

Dla narzeczonych poniedziałek o 18:30.

Wysławiajmy Boga i całym sercem dziękujmy Mu za zbawienie świata, za Maryję zachowaną mocą śmierci i zmartwychwstania Chrystusa od grzechu, za nadzieję zbawienia jaką nam daje Eucharystia. Niech Bóg was błogosławi.