Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia parafialne będą zamieszczane do poniedziałku do godziny 12:00 (oprócz dni świątecznych).

09.02.2020r.

VI Tydzień zwykły

Pierwsze czytanie:
Syr 15, 15-20

Psalm responsoryjny:
Ps 119

Drugie czytanie:
1 Kor 2, 6-10

Werset przed Ewangelią:
Mt 11, 25

Ewangelia:
Mt 5, 17-37

1)    Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana † Elżbieta Gładkowska, zmarłą siostrę polecajmy miłosierdziu Bożemu.

2)     W sobotę święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.

3)     Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10:00.

Zbiórka lektorów w sobotę o godzinie 11:00.

4)     Skończył się czas śpiewania kolęd, zniknęły w kościele dekoracje okresu Bożego Narodzenia, zakończył się też czas wizyt duszpasterskich zwanych kolędą.

Dziękujemy wszystkim, którzy otwierali drzwi swoich domów przed kapłanem przychodzącym w imię Chrystusa. Niechaj umocni ich błogosławieństwo Boga ku wytrwaniu w dobru. Niechaj omija ich domy wszelkie zło i jakakolwiek zła przygoda.

Bóg zapłać za złożone ofiary przy tej okazji, dziękuję za wszelką pomoc.

5)     Trwa okres karnawału- życzymy miłej zabawy, to już ostatnie dni. Czwartek nazywamy tłustym czwartkiem przed środą popielcową. Najlepsze pączki są w Przedszkolu Dzieciątka Jezus.

6)     Biuro parafialne czynne w poniedziałek 8:00 – 10:00 i w czwartek 8:00- 10:00 oraz 15:00 – 17:00, a dla narzeczonych poniedziałek 18:30 (oprócz dni świątecznych).

7)     W biurze parafialnym oraz  w zakrystii po niedzielnej Mszy św. można zamawiać intencje mszalne.

Niechaj ta święta liturgia, w której uczestniczyliśmy pozwoli nam postępować drogą przykazań i drogą miłości. Niechaj umocni nas w tym błogosławieństwo Boże.